ORSZAK TRZECH KRÓLI

Beata Krawczyk

6 stycznia 2018r. ulicami Warki już po raz siódmy przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegoroczna impreza rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 13.00, odprawioną w kościele p.w. Św. Mikołaja przez księdza Przemysława Bogusza. Druga część uroczystości rozpoczęła się o godz. 14.00. Maryja z Józefem wyruszyli w drogę do Betlejem. Zaraz po nich pojawili się trzej królowie - w tym roku reprezentowali oni trzy różne pokolenia - Król Orszaku Europejskiego (kolor czerwony) symbolizował młodzież i ten w towarzystwie giermków reprezentował naszą szkołę. Tę zaszczytną funkcję pełnili Król Kacper - Krzysztof Kasprzak oraz Bartłomiej Giza i Bartłomiej Kot - uczniowie klasy VI b. Król Orszaku Afrykańskiego (kolor niebieski) - symbolizował wszystkich dorosłych, a Król Orszaku Azjatyckiego (kolor zielony)- najstarsze pokolenie chrześcijan. Trasa przemarszu obfitowała w liczne atrakcje. Pierwszą z nich była scenka z karczmą. Następnie w otoczeniu Aniołów, uczestnicy Orszaku mieli możliwość przejść przez Bramę do Niebios. Pierwsi do szopki przybyli pastuszkowie, później Królowie, a następnie pozostali mieszkańcy Warki. Na zakończenie wspólnie odśpiewano kolędę "Bóg się rodzi”.

Zdjęcia 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 pochodzą ze strony Dworek na Długiej w Warce