SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

Monika Kamać

Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło działalność w roku szkolnym 2001/2002.
Opiekunami koła są obecnie pani Dorota Macioszek i pani Monika Kamać.
Do roku 2013/2014 opiekunem była również pani Barbara Marchocka.

Celem istnienia Koła jest:

• rozwijanie wśród młodzieży szkolnej postawy wrażliwości na potrzeby innych, zaangażowania, życzliwości i bezinteresowności,
  • zrozumienie idei wolontariatu i dobrowolna praca na rzecz potrzebujących,
  • wspieranie inicjatyw uczniów na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego,
  • promowanie idei wolontariatu w szkole i środowisku lokalnym,
  • dbanie o rozwój wolontariuszy,
  • współpraca z rozmaitymi placówkami.

KIERMASZ WIELKANOCNY

Marta Wojsa
kiermasz_wielkanocny

25 marca w niedzielę palmową na wareckim rynku odbył się coroczny charytatywny kiermasz wielkanocny. Nie mogło zabraknąć tam także nas. Dzieci ze szkoły podstawowej oraz ze szkolnego koła wolontariuszy przygotowały mnóstwo pięknych prac. Z ogromnym zaangażowaniem pomagały również w sprzedaży ozdób. Nad całym stoiskiem czuwały panie: Dorota Macioszek i Marta Wojsa.

WARSZTATY W PANDZIE

Dorota Macioszek
warsztaty_panda

Marcowe spotkanie z podopiecznymi PS „PANDA” w Kozienicach przebiegało w pracowitej atmosferze. Część wolontariuszy i pandziaków szalała kulinarnie przygotowując warzywną sałatkę i kanapki. Pozostali wzięli udział w warsztatach decoupage prowadzonych przez opiekunkę SKW p. Dorotę Macioszek. Na drewnianych szkatułkach wyczarowany został efekt skóry. Wszyscy pracowali w skupieniu dzięki czemu powstały wyjątkowe prace. Po twórczych działaniach spróbowaliśmy przygotowanych smakołyków.

Regulaminu Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Warce można zobaczyć TUTAJ