ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Piotr Pietrzak
Samorząd uczniowski

21-11-2017r. w naszej szkole dzień rozpoczynał się inaczej niż każdego dnia. W drzwiach szkoły już przed 8 rano witała nas młodzież z Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią wicedyrektor Urszulą Sasin – Kutyną, opiekunem samorządu Panem Piotrem Pietrzakiem oraz psychologiem Panią Barbarą Marchocką słodkim cukierkiem i słonecznym uśmiechem, a także życzeniami „miłego dnia”. Podczas tegorocznego Dnia Życzliwości propagowaliśmy myśl A. de Mello: „Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy.”
      Najmłodsi uczniowie w tym dniu wysłuchali bajki o życzliwku a później z wielkim zaangażowaniem wykonywali życzliwka z różnych materiałów plastycznych.
      Pani Dyrektor Bożena Sobieraj wraz z psychologiem Barbarą Marchocką oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego odwiedzili dzieci w oddziałach przedszkolnych. Dzieci częstowały się cukierkami i pięknie odwdzięczały słowem dziękuję i uśmiechem, Było bardzo milo. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za tą słodką niespodziankę.
      Uczniowie starszych klas wysłuchali „Odezwy” Wielkiej Kapituły Życzliwości, w której wzywano do propagowania życzliwości nie tylko od święta ale każdego dnia. Wzywano uczniów by jak najczęściej używać słów proszę, dziękuję, przepraszam i szerzyć życzliwość w społeczności szkolnej.
      Uczniowie tych klas mogli wziąć udział w konkursie na wiersz lub rymowankę o życzliwości.
      Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z panią Aleksandrą Gajewską – Kuną wyszli także na ulice naszego miasta aby złożyć życzenia i obdzielić uśmiechem mieszkańców Warki.
      Gimnazjaliści przygotowywali sentencje znanych osób i prezentowali je na korytarzach szkolnych gdzie stanęły również dwie tablice, przy których chętni uczniowie i pracownicy szkoły mogli sobie zrobić zdjęcie swojej uśmiechniętej twarzy na pamiątkę obchodów tego dnia. Piękne tablice przygotowali wychowankowie pani Marty Wojsy i Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Edyty Kleczaj.
      Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas gimnazjalnych przebrani za różne zwierzątka animowali na przerwach i w oddziałach „0” różne ciekawe zabawy. Maluchy jeszcze następnego dnia poszukiwały tygryska.
      Wyniki ogłoszonych tego dnia konkursów zostaną przedstawione oraz wręczone nagrody dla najlepszych podczas świątecznego apelu.
      Był to niezapomniany dzień w naszej szkole z przesłaniem by każdego dnia witać się serdecznie, być dla siebie życzliwym i uśmiechać się do siebie jak najczęściej.

Organizatorami Dnia Życzliwości w tym roku szkolnym byli:
Pani Dyrektor Bożena Sobieraj
Psycholog szkolny – Pani Barbara Marchocka
Pedagog – Pani Aleksandra Gajewska – Kuna
Opiekunowie SU – Pani Edyta Kleczaj i Pan Piotr Pietrzak
Pani wicedyrektor Urszula Sasin - Kutyna

Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni w konkursie organizowanym z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień;

1. Marysia Janus kl. 0a
  2. Amelia Choroszy kl. 1a