"BEZPIECZNY PIERWSZOKLASISTA"

Joanna Leśnowolska

23 listopada 2017 uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu w ramach akcji pt „Bezpieczny pierwszoklasista”, organizowanej wspólnie z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Podczas spotkania pierwszaki obejrzały krótki film ukazujący dlaczego warto nosić odblaski, a po jego prezentacji odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem na drodze. Wszystkie dzieci wykazały się świetną wiedzą na temat przepisów dotyczących ruchu pieszego na drodze, za co zostały pochwalone przez prowadzących. Natomiast do rodziców skierowano apel, mający na celu uświadomienie zagrożeń, z jakimi ich dzieci mogą spotkać się będąc uczestnikami ruchu drogowego, zarówno jako pieszy, jak i pasażer pojazdu. Przypomniano również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych oraz konsekwencjach prawnych i finansowych nie stosowania się do tego przepisu. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali zestaw odblasków, które obiecali zawsze nosić.