WIGILIA KLASY 6B

Beata Krawczyk

Wieczorem 21 grudnia na klasowej wigilii spotkali się uczniowie i ich rodzice z wychowawcą p. Beatą Krawczyk.
      Po złożeniu życzeń i połamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do stołu, na którym nie zabrakło pierogów, sałatek i ciast przygotowanych przez uczniów i rodziców. Kiedy każdy spróbował wszystkich specjałów, uczniowie zagrali w quiz, który wcześniej przygotowali. Jego tematem były zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Klasa została podzielona na grupy dziewcząt i chłopców. Zabawa polegała na naprzemiennym zadawaniu sobie pytań i wykonywaniu różnych zadań. Śmiechu przy tym było co niemiara.
      Pani dyrektor Bożena Sobieraj życzyła obecnym gościom wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Po serdecznych słowach i uściskach dłoni każdy zasiadł do wieczerzy, aby spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych. Spotkanie opłatkowe nie tylko wprowadziło uczestników w prawdziwie świąteczny klimat, ale było również okazją do wielu rozmów, wspomnień i wymiany wrażeń.
      Na zakończenie odbył się koncert kolęd przygotowany przez uczniów.