XVII DZIEŃ PAPIESKI

Piotr Pietrzak
Iza Górecka

Dnia 16.10.2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 39 lat temu polski kardynał został pierwszym w historii Kościoła papieżem.
      Całokształt tego niezwykłego pontyfikatu został ujęty w montażu słowno-muzycznym zaprezentowanym przez uczniów klasy Vc.
      Podniosłego charakteru uroczystości dodały piękne utwory muzyczne w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem Pani Magdaleny Brzozowskiej. Nad wymowną dekoracją czuwała Pani Marta Wojsa, na całością zaś Pani Iza Górecka i Pani Katarzyna Rosiak – Okraj. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem właścicielki kwiaciarni Modesta za wypożyczenie roślin doniczkowych, które przyczyniły się do upiększenia tej doniosłej uroczystości.
      Akademia na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.