WYCIECZKA DO MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ

Basia Regulska (7A)
Beata Krawczyk, Agnieszka Skrzypczak

W dniu 7 grudnia 2023 klasy 6a i 7a wraz z paniami Beatą Krawczyk, Beatą Szymańską i Agnieszką Skrzypczak wybrały się na wycieczkę mikołajkową do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Pierwszym punktem programu naszej wyprawy był przejazd bryczką i zwiedzanie skansenu, gdzie słuchając przewodnika odkrywaliśmy codzienne i świąteczne zwyczaje naszych przodków. Odwiedzaliśmy chatki i inne budynki, które znajdowały się dawniej na terenach wsi, poznając przy tym warunki, w jakich żyło się kilkadziesiąt lat temu. Wszyscy z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści przewodnika, oglądając rekonstrukcje i podziwiając zimowe krajobrazy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, które z pewnością zostaną na długo w naszych pamięciach.

Następnie udaliśmy się na warsztaty świąteczne, gdzie po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji na temat dawnych tradycji i obchodów Bożego Narodzenia, mogliśmy zrobić własne ozdoby, podobne do tych, które wcześniej widzieliśmy w chatach. Wcieliliśmy się w rolę twórców, i z ogromnym zapałem i zainteresowaniem wzięliśmy się do pracy. Udało nam się stworzyć piękne, kolorowe i niepowtarzalne aniołki oraz baletnice, które z pewnością znajdą szczególne miejsce w naszych domach podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Potem nadszedł czas na powrót do domu. Każdemu z nas wycieczka bardzo się podobała i dostarczyła nowych miłych wspomnień oraz kolejną dawkę wiedzy.

Wybrane wydarzenia