PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

Agnieszka Skrzypczak
Joanna Wembergier

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów klas trzecich pod opieką nauczycieli. W tym roku były to klasy 3a i 3b z wychowawcami Beatą Żurek, Joanną Wembergier oraz nauczycielką religii Beatą Szymańską. Oprawę muzyczną przygotowała nauczycielka muzyki Magdalena Brzozowska.

W dniu 19 grudnia 2019r. sala gimnastyczna wypełniła się uczniami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi, którzy z zaciekawieniem czekali na rozpoczęcie przedstawienia. Scenariusz jasełek był bardzo bogaty, każdy uczeń miał swoje „pięć minut”. Trzeba przyznać, że zdolności aktorskich, wokalnych, muzycznych i tanecznych nie brakuje naszym wychowankom. Scenografia i różnorodne kostiumy przeniosły widzów do Betlejem… Spektakl rozpoczął utwór „Bóg narodzi się” przy akompaniamencie grającego na gitarze Szymona Wąsika z klasy 3a. Scena po scenie, po raz kolejny wszyscy na nowo przeżywali historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz głównych ról Maryi – Maja Łęcka z klasy 3b i Świętego Józefa – Piotr Sekuła z klasy 3a na scenie pojawiło się wiele barwnych postaci. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami, które sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza. Podczas jasełek zaprezentował swoje umiejętności również chór szkolny pod kierunkiem pani Magdaleny Brzozowskiej.

Zaangażowanie trzecioklasistów oraz czas poświęcony na próby zaprocentowały. Jasełka bardzo się podobały, wprowadziły widzów w radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Publiczność nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami.

Po przedstawieniu pani dyrektor Bożena Sobieraj, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Wodzińska oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego Edyta Kleczaj wręczyły nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie na kartkę świąteczną. Były też podziękowania skierowane do Rodziców za wsparcie Dnia Życzliwości i dla tych, którzy czynnie uczestniczyli w tej akcji na terenie szkoły i miasta.

Na koniec pani dyrektor podziękowała serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania jasełek i złożyła świąteczne życzenia.

foto

Wybrane wydarzenia