NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASIE 2D

Anna Przybylska, Eliza Chojecka

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To doskonała okazja, by opowiadać dzieciom o historii kraju i kształtować w małych obywatelach postawę patriotyzmu. Uczniowie klasy 2d w czasie zajęć rozmawiali o tym, czym jest niepodległość, jakie mamy symbole narodowe i jak należy je szanować. Poznali sylwetki polskich bohaterów, którzy przyczynili się do tego, że nasz kraj istnieje. Dzieci zdobyły wiedzę, oglądając edukacyjne filmy poświęcone temu zagadnieniu, wysłuchały z uwagą informacji przekazywanych przez nauczyciela, zaśpiewały patriotyczne pieśni a także wykonały lapbooka "Jestem Polką, Polakiem". Po tych zajęciach uczniowie doszli do wspaniałych wniosków, że Polska to My a ojczyzna jest zawsze żywa w naszych sercach. Cieszymy się, że mamy swój język, swoją flagę i tożsamość, że możemy żyć w wolnym kraju, spokojnie się uczyć i pracować. To była na pewno cenna lekcja historii.

11_listopada_2d1 11_listopada_2d2

11_listopada_2d3 11_listopada_2d4

11_listopada_2d5 11_listopada_2d6

11_listopada_2d7 11_listopada_2d8