DZIEŃ DINOZAURA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Dinozaury miały siłę

Jedne groźne, inne miłe

Choć minęło milion lat

Dobrze znam ich cały świat

Pterodonka narysuje

Dinozaura dzień świętuję.

Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura.

Te gady kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Bywa, że wprowadzą w zakłopotanie dorosłych odważnie broniących tezy, że ludzie dowiedli swojej wytrwałości obrzucając dinozaury kamieniami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły?

Dzień dinozaura w oddziale przedszkolnym to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic. Przedszkolaki z grupy 0e poznawały nazwy dinozaurów, oglądały ilustracje przedstawiające te prehistoryczne gady. Brały udział w zabawie ruchowej przy piosence "Dinozaury". Panie razem z dziećmi wyczarowały gigantycznego dinozaura diplodoka. Maluchy wspólnie wymyślili dla niego imię "Dyzio". Dzień ten był okazją do pogłębienia wiedzy naszych przedszkolaków zafascynowanych dinozaurami, a w niektórych rozbudził nowe pasje. Spędziliśmy cudowny dzień w świecie dinozaurów. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie diplodoka "Dyzia", a w szczególności rodzicom z grupy 0e.

dzień dinozaura dzień dinozaura

dzień dinozaura dzień dinozaura dzień dinozaura

dzień dinozaura dzień dinozaura