2B I 2C W CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

Ewa Wiewióra, Eliza Chojecka

W poniedziałek 10 października uczniowie klas 2b i 2c uczestniczyli w ciekawej wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Było to duże przedsięwzięcie logistyczne. Dzieci zostały losowo podzielone na trzy grupy, których strzegły wprawne oczy pań: Ewy Wiewióry, Joanny Chodeckiej i Katarzyny Janusik. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się wystawom, eksperymentowali i próbowali wyjaśniać różne zjawiska fizyczne i chemiczne otaczającego ich świata. Wielką atrakcją była możliwość wykorzystania w tym celu ciekawych urządzeń i przyborów. Po zaspokojeniu ciekawości i uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące pytania, dzieci obejrzały film pt. „Teddy i szmaragdowa tablica”.

Naładowani pozytywną energią uczestnicy wycieczki wrócili do domu ze śpiewem na ustach i wiemy z pewnych źródeł, że nie mogą się już doczekać kolejnej wycieczki.

2b_2c_w_centrum_nauki_kopernik1 2b_2c_w_centrum_nauki_kopernik3

2b_2c_w_centrum_nauki_kopernik4 2b_2c_w_centrum_nauki_kopernik5

2b_2c_w_centrum_nauki_kopernik2 2b_2c_w_centrum_nauki_kopernik6 2b_2c_w_centrum_nauki_kopernik7

2b_2c_w_centrum_nauki_kopernik8 2b_2c_w_centrum_nauki_kopernik9 2b_2c_w_centrum_nauki_kopernik10