WYCIECZKA KLAS 5A I 6A DO OTRĘBUS

Julia Kowalczyk (6A)
Beata Krawczyk, Agnieszka Skrzypczak

Dnia 28 marca 2023 roku klasy 6a i 5a wraz z paniami B. Krawczyk, A. Skrzypczak i B. Szymańską udały się na wycieczkę do Otrębus. Pierwszym punktem programu był spektakl pt. "Fantazja Polska - polskie tańce narodowe" wykonany przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze". Opowiadał on o polskich tańcach narodowych jakimi są mazurek, oberek, kujawiak, krakowiak oraz polonez. Każdy taniec został zaprezentowany w tradycyjnych ludowych strojach przy akompaniamencie orkiestry. Podczas przedstawienia poznaliśmy także nazwiska polskich kompozytorów i ich najsłynniejsze utwory. Była to okazja do bliższego poznania polskiej kultury ludowej, a także sztuki.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Motoryzacji i Techniki, miejsca, które przeniosło nas w czasie i pozwoliło odkryć historię urządzeń mechanicznych oraz motoryzacji. W trakcie zwiedzania mogliśmy zobaczyć wiele zabytkowych aut, rowerów, samolotów i innych pojazdów, które obecnie poza wystawami możemy oglądać na filmach czy festiwalach. Ponadto dowiedzieliśmy się więcej o "przodkach" obecnych laptopów i komputerów, jakimi były między innymi maszyny do pisania. Była to wspaniała podróż w czasie, ukazująca realia ówczesnego codziennego życia.

Wycieczka mimo, iż szybko dobiegła końca to minęła nam w bardzo miłej atmosferze i była dla nas ciekawym doświadczeniem, które na pewno na długo pozostanie w naszych pamięciach.

wycieczka_otrebusy1 wycieczka_otrebusy2 wycieczka_otrebusy3

wycieczka_otrebusy8 wycieczka_otrebusy9 wycieczka_otrebusy10

wycieczka_otrebusy11 wycieczka_otrebusy12 wycieczka_otrebusy13

wycieczka_otrebusy4 wycieczka_otrebusy5 wycieczka_otrebusy6

wycieczka_otrebusy14 wycieczka_otrebusy15 wycieczka_otrebusy17

wycieczka_otrebusy18 wycieczka_otrebusy19 wycieczka_otrebusy21

wycieczka_otrebusy7 wycieczka_otrebusy16 wycieczka_otrebusy20

wycieczka_otrebusy22 wycieczka_otrebusy23 wycieczka_otrebusy24

Wybrane wydarzenia