WIADOMOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2020-2021

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!!!

          Z uwagi na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia uroczyste zakończenie roku szkolnego w 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca 2021r. w nieco zmienionej formie. Uczniowie spotkają się ze sobą tylko w małych grupach/klasach zgodnie z ustalonym harmonogramem i zasadami, mającymi zapewnić bezpieczeństwo w czasie rozdawania świadectw.

Rozkład wejść:
Nr 1 – wejście od ulicy Warszawskiej (sale: 2,7,8,9,10)
Nr 2 – wejście do niskiego budynku (główne) od boiska (sale:11, 12,14, 15,16, 17)
Nr 3 – wejście do wysokiego budynku od strony boiska (sale: 21,22,23,24)
Nr 4 – wejście od ulicy P. Wysockiego (sale: 25,27,28)
Nr 5 – wejście do szkoły przy boisku szkolnym (sale: 17s, 1R)

W spotkaniu z wychowawcą uczestniczyć będą tylko uczniowie, rodzice oczekują na dzieci przed szkołą, pamiętając o zachowaniu dystansu społecznego.
Wszystkie wprowadzone procedury mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów, pracowników i rodziców. Mamy nadzieję, że przy wzajemnej życzliwości i zrozumieniu uda nam się w sposób bezpieczny rozdać świadectwa i zakończyć ten nietypowy rok szkolny 2020/21.
Harmonogram zakończenie roku szkolnego: I • plik word I • plik pdf I

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce
Bożena Sobieraj

logo_700lat

Wszystkim uczniom życzymy POWODZENIA!!!

Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty. Życzymy Wam Drodzy Uczniowie, aby lata nauki zaowocowały wysokimi wynikami egzaminu, które nie tylko spełnią Wasze oczekiwania, ale również otworzą drzwi do realizacji życiowych planów. Niech podczas egzaminu towarzyszy Wam opanowania stresu, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych wyborów oraz wiara we własne siły i wiedzę. Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników. Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!! link

Pozdrawiamy
Dyrektor i Nauczyciele

logo_700latb

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

          Z ogromną radością powitamy uczniów w progach naszej szkoły. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem! Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.
          W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłam procedury postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych.
          Od 31 maja 2021 rozpoczynamy naukę w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym i na obiektach należących do placówki.
          Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby stosować się do poniższych zasad: więcej

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce Bożena Sobieraj

grafika1


Już wkrótce rusza spis powszechny!
Już wkrótce rusza spis powszechny! 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu. więcej

grafika2

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?

grafika3

Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne!


Szanowni Państwo,
zgodnie z zaleceniami MEN od 15 do 28 marca 2021 roku nauczanie w klasach 1-3 będzie odbywać się na zmiany - w systemie hybrydowym.
W naszej szkole:
w dniach 15-19 marzec 2021 w szkole uczyć się będą uczniowie klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b;
w dniach 15-19 marzec 2021 w domu (zdalnie) uczyć się będą klasy: 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d.

W dniach 22-26 marzec 2021 w domu (zdalnie) uczyć się będą klasy: 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b;
w dniach 22-26 marzec 2021 w szkole uczyć się będą uczniowie klasy: 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d.

Bardzo dziękuję za wyrozumiałość
Pozdrawiam
Bożena Sobieraj

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
zdajemy sobie sprawę, że obecny czas stawia przed wszystkimi wiele wyzwań i budzi | w nas wszystkich wiele trudnych emocji.
W czasie zdalnego nauczania dla klas 4-8 psycholog i pedagog pozostają do Waszej dyspozycji. Codziennie (po wcześniejszym umówieniu się przez dziennik Librus) możliwe są konsultacje z nami. Oczywiście cały czas można z nami korespondować poprzez dziennik elektroniczny.

• Więcej informacji - Propozycje alternatywnych form wsparcia dla Rodziców


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!!!
Od 18 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowaliśmy aktualizację PROCEDUR BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE Szkoły Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas.

• PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE SP NR 1 W WARCE

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli i szkół

Uchwała Rady Miejskiej w Warce z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie ustalenia kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Warka dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem danej szkoły, przyznania tym kryteriom liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia

Uchwała Rady Miejskiej w Warce z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów obowiązujących na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Warka, przyznania tym kryteriom liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia

Wniosek rekrutacyjny do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce

Wniosek rekrutacyjny do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce

Zarządzenie Burmistrza Warki z dnia 11 stycznia 2021 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2021/2022, do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Warka


Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. W poradniku przedstawiliśmy także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych. Z publikacji mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN

• Poradnik dla szkół klasy I-III – wersja pdf
• Poradnik dla szkół klasy I-III – wersja word


Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości. W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych
z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

• Dyplom – Szkoła do hymnu


Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli
w piękny sposób uczciło pamięć o naszych bohaterach. W tegorocznej edycji akcji wzięło udział 6 222 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji.

Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

• Dyplom – Szkoła pamięta

Szanowni Państwo.
Kuratorium Oświaty w Warszawie organizuje konferencję pt. „Wychowanie do wartości – wsparcie rodziny i szkoły” mającą na celu pokazanie różnych dróg oddziaływaniana młodego człowieka w procesie jego wychowania i przygotowywania do odpowiedzialnego życia.

• Więcej informacji.

Szanowni Państwo,
w związku z zagrożeniem koronawirusem i możliwością przejścia na zdalne nauczanie, prosimy o wypełnienie ankiety, która pozwoli nam na usprawnienie nauczania na odległość.
Dziękujemy.

• Ankieta dotycząca dostępu uczniów do infrastruktury informatycznej.

Aplikacja ProteGO Safe – wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.

• Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

logo
image1
image1
image1
image1