TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Zbigniew Tomczyk

16 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe do XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej składał się z czterech konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowania, rowerowy tor przeszkód (slalom, żmijka, tarka, zegar, kwadrat, STOP) i pierwsza pomoc przedmedyczna.

Po przeprowadzeniu w/w konkurencji w grupie I (kl. IV, V) i grupie II (kl. VI, VII, VIII) drużyny reprezentujące naszą szkołę zajęły bardzo dobre miejsca 2 i 4. Wielkie gratulacje dla uczniów!

W trakcie turnieju strażacy wykonali również prezentację sprzętu ratowniczego i udzielili instruktarzu udzielania pomocy przedmedycznej.

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, wszyscy uczestnicy turniej zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Wójta Gminy Błędów.

Szkołę Podstawową nr 1 w Warce reprezentowali: Pola Tkaczyk (5A), Julia Wąsik (5A), Julia Cybulska (5C), Julia Zgódka (6c), Maja Kobusińska (6D), Jakub Karpowicz (5C), Mikołaj Makara (5C), Nikodem Wasilewski (5C). Opiekunem uczniów był Zbigniew Tomczyk.

konkurs_ruch_drogowy1 konkurs_ruch_drogowy2 konkurs_ruch_drogowy3

konkurs_ruch_drogowy4 konkurs_ruch_drogowy5 konkurs_ruch_drogowy6