WYCIECZKA DO WARSZAWY

Beata Krawczyk
Mikołaj Wrzesiński (6b)

      Dnia 13 marca 2018 klasy VIb i VIIa wraz z opiekunami p. Beatą Krawczyk, p. Agnieszką Skrzypczak i p. Beatą Szymańską wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, gdzie z zaciekawieniem słuchaliśmy podczas lekcji muzealnej m.in.: o zasadzie fair play w sporcie i w życiu. Nasi koledzy z klasy VIIa poszerzali swoją wiedzę nie tylko w zakresie sportu, ale również wzbogacali ją o elementy biologii, kiedy omawiali "Anatomię sportu". Następnie pani przewodniczka opowiadała nam o igrzyskach olimpijskich: jak przebiegały od starożytności do współczesności.
      Po dwóch godzinach intensywnego zwiedzania udaliśmy się do kręgielni. Wszyscy byli zadowoleni z możliwości wspólnej zabawy. Po wyczerpującej rozrywce przyszedł czas na chwilę odpoczynku, której mogliśmy zaznać w restauracji. Najedzeni i gotowi na kolejną porcję atrakcji poszliśmy do kina na wspaniały film Stephena Chbosky’ego pt. ,,Cudowny chłopak”. Główny bohater - Auggie Pullman urodził się z deformacją twarzy. Chłopiec większość swojego życia spędził w szpitalu pod opieką rodziców, Isabel i Nate'a. Gdy Auggie rozpoczyna naukę w szkole próbuje odnaleźć się w nowym środowisku, pragnie, aby rówieśnicy zrozumieli, że jest tylko zwykłym chłopcem. Jego misją staje się pokazanie ludziom, że prawdziwe piękno nie kryje się w wyglądzie, lecz w głębi duszy… Film był naprawdę bardzo ciekawy, piękny i, co chyba najważniejsze, nadzwyczaj pouczający.
      Jak powszechnie wiadomo: wszystko co dobre, szybko się kończy. Niestety, tak było również w przypadku naszej wycieczki. Zanim się obejrzeliśmy, już byliśmy w Warce. Wycieczka sprawiła nam ogromną przyjemność. Była miłą odskocznią od szkolnych obowiązków i wspaniałą formą nauki. Serdecznie dziękujemy naszym nauczycielkom za zorganizowanie wyjazdu.

linia

linia

Wybrane wydarzenia