WYCIECZKA KLASY 5A I 6A Z OKAZJI DNIA KOBIET

Zofia Koncka (5A)
Beata Krawczyk, Agnieszka Skrzypczak

9 marca 2023 roku , z okazji Dnia Kobiet, uczniowie z klasy 5a i 6a wybrali się na wycieczkę do stolicy Polski. Podczas tej fascynującej wyprawy towarzyszyły nam panie - Agnieszka Skrzypczak, Beata Krawczyk i Beata Szymańska.

Spotkaliśmy się na placu szkolnym o godzinie 8:05 i pełni entuzjazmu wyruszyliśmy do Warszawy. Po dość długiej podróży dotarliśmy na miejsce. Swe pierwsze kroki skierowaliśmy do kręgielni. Podzieleni na kilkuosobowe grupy przystąpiliśmy do gry. Bawiliśmy się wyśmienicie!

Następnie pojechaliśmy do Muzeum Etnograficznego. Jego wnętrze miało charakter nowoczesny z niezwykle gustownie wkomponowaną nutą polskiego folkloru. Naszym pierwszym zadaniem było stworzenie pisanek niezwykle oryginalną techniką. Polegała ona na malowaniu różnych wzorków roztopionym woskiem, barwieniu pomalowanych w ten sposób wydmuszek, a następnie obdrapywaniu wosku, dzięki czemu zamalowane miejsca pozostały białe. Pisanki, które wykonaliśmy tą techniką, prezentowały się nadzwyczaj efektownie. Potem obejrzeliśmy wystawę poświęconą tradycji Świąt Wielkanocnych w polskim folklorze.

Poznaliśmy wiele wielkanocnych zwyczajów, obejrzeliśmy świąteczny wystrój chaty oraz zapoznaliśmy się z polskimi i ukraińskimi technikami tworzenia pisanek.

Po wizycie w muzeum przenieśliśmy się w świat tygrysów żyjących pośród himalajskich szczytów. Dzięki bohaterom filmu „Pimi z krainy tygrysów” zrozumieliśmy, że człowiek i tygrys również mogą być prawdziwymi przyjaciółmi.

Do Warki dotarliśmy około godziny 19:00. Wycieczka była dla nas fantastyczną zabawą i niezapomnianą podróżą w świat polskiego folkloru Świąt Wielkiej Nocy.

wycieczka_otrebusy1 wycieczka_otrebusy2 wycieczka_otrebusy3

wycieczka_otrebusy4 wycieczka_otrebusy5 wycieczka_otrebusy6