KATYŃ 1940 PAMIĘTAMY

Agnieszka Skrzypczak, Eliza Chojecka

Jak co roku pochylamy się z szacunkiem nad mogiłami ofiar zbrodni katyńskiej, uczestnicząc z powagą w akademii ku pamięci ofiar Katynia, Starobielska i Ostaszkowa. Pamięć o tej straszliwej zbrodni sprzed 83 lat jest wciąż żywa w kolejnych pokoleniach Polaków. Ciągle pamiętamy o wojsku, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy oraz o wymordowaniu polskiej inteligencji: lekarzy, naukowców, artystów, duchownych i dyplomatów.

Wydarzenia, które miały miejsce wiosną 1940 roku należą do najczarniejszych kart stalinowskiej polityki wobec narodu polskiego.

W tym roku w naszej szkole akademię upamiętniającą tamte wydarzenia przedstawili uczniowie klasy 5c wspierani przez chór szkolny i starszych kolegów z klasy 6a.

katyn_pamietamy1 katyn_pamietamy2 katyn_pamietamy3

katyn_pamietamy8 katyn_pamietamy9 katyn_pamietamy10