WYCIECZKA DO URZĘDU MIEJSKIEGO W WARCE

Anna Przybylska, Eliza Chojecka

Miejsce, w którym mieszkamy wraz z bliskimi, gdzie dorastamy i uczymy się to nasza mała Ojczyzna. Ma swoją lokalną historię i tradycje. Aby kochać wielką Ojczyznę, najpierw trzeba poznać i pokochać tę małą. Wychowanie patriotyczne i edukacja regionalna ma służyć kształtowaniu osobowości młodego człowieka. Najważniejszym zadaniem jest uświadomienie dzieciom, że wspólnoty, takie jak: rodzina, środowisko lokalne i ojczyzna stanowią wielką wartość w życiu człowieka i każdy ma wobec nich określone obowiązki.

Uczniowie klasy 2a i 2d wybrali się do Urzędu Miejskiego w Warce na spotkanie z panią wice Burmistrz Teresą Knyzio, by poznać specyfikę pracy Burmistrza oraz dowiedzieć się, czym zajmują się urzędnicy w poszczególnych oddziałach Urzędu. Dzieci miały możliwość uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania, poznać najbliższe inwestycje jakie zaplanowała Gmina Warka oraz zwiedzić poszczególne gabinety, w tym gabinet samego Burmistrza, gdzie czekała na dzieci niespodzianka. W ramach podziękowania za gościnność i życzliwość, uczniowie wręczyli dyplom i słodki upominek lokalnym władzom. To była bardzo pouczająca i miła wizyta, dzięki której dzieci poczuły jeszcze większą przynależność do swojej małej Ojczyzny.

wycieczka_do_urzedu_miejskiego1

wycieczka_do_urzedu_miejskiego2