LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI 2022-2023

Agnieszka Skrzypczak, Zbigniew Tomczyk

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała: drukarkę 3d z aksesoriami (pakiet filamentów, laptop), zestawy Lego Education Spike Prime i Lego Education BricQ Motion, roboty Photon, Gogle ClassVR, maszynę do szycia z akcesoriami, zestaw audio-video.

Zakupiony sprzęt ze środków wsparcia z programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI jest wykorzystywany w naszej szkole od września 2022 r. na zajęciach w celu rozwijania kompetencji takich jak współpraca, kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów czy obycie z nowymi technologiami.

16.01.2023 • Klasa 5B • Informatyka • TEMAT: Wirtualna wycieczka z goglami VR

16.01.2023 • Klasa 5C • Informatyka • TEMAT: Wirtualna wycieczka z goglami VR

16.01.2023 • Klasa 5D • Informatyka • TEMAT: Wirtualna wycieczka z goglami VR

#LaboratoriaPrzyszłości • Wykorzystano zestawy Gogle ClassVR • Zbigniew Tomczyk

16.01.2023 • Klasa 7A gr. 2 • Informatyka • TEMAT: Wirtualna wycieczka z goglami VR

#LaboratoriaPrzyszłości • Wykorzystano zestawy Gogle ClassVR • Zbigniew Tomczyk

24.01.2023 • Klasa 7A gr. 1 • Informatyka • TEMAT: Wirtualna wycieczka z goglami VR

#LaboratoriaPrzyszłości • Wykorzystano zestawy Gogle ClassVR • Zbigniew Tomczyk

24.01.2023 • Klasa 4A • Technika • TEMAT: Znaki drogowe - nauka i zabawa z pomocą interaktywnej podłogi.

#LaboratoriaPrzyszłości • Wykorzystano interaktywną podłogę FunFloor • Zbigniew Tomczyk

24.01.2023 • Klasa 4B • Technika • TEMAT: Znaki drogowe - nauka i zabawa z pomocą interaktywnej podłogi.

24.01.2023 • Żywa lekcja przyrody - płazy

#LaboratoriaPrzyszłości • Wykorzystano aparat fotograficzny SONY ZV-1 • Agnieszka Tomczyk

24.01.2023 • Klasa 7A • Plastyka • TEMAT: Historia fotografii. Fotografia dawniej i dziś

#LaboratoriaPrzyszłości • Wykorzystano aparat fotograficzny SONY ZV-1, statyw HAMA i Softbox • Agnieszka Tomczyk

30.01.2023 • Klasa 4C • Technika • TEMAT: Znaki drogowe - nauka i zabawa z pomocą interaktywnej podłogi.

• HTML: Z. Tomczyk