SZKOLNY DZIEŃ JABŁKA

Samorząd Uczniowski, Eliza Chojecka

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Edytą Kleczaj, p. Piotrem Pietrzakiem oraz p. Dorotą Stefańczyk we współpracy z nauczycielami naszej szkoły przygotował Szkolny Dzień Jabłka, który miały na celu zwrócić uwagę uczniów na owoce, będące symbolem ich Małej Ojczyzny a przy okazji uświadomić jaką ważną rolę odgrywają jabłka w życiu człowieka. Jest to owoc, który korzystnie wpływa na nasz układ trawienny, ale też działa korzystnie na włosy, paznokcie i cerę.

W ramach obchodów Szkolnego Dnia Jabłka zorganizowano cztery konkursy związane z jabłkami:

KONKURS 1.
12 października odbył się konkurs matematyczny dla klas czwartych zorganizowany przez p. Dorotę Stefańczyk. W konkursie wzięło udział 28 uczniów, którzy musieli się zmierzyć z zadaniami, których głównym tematem były oczywiście jabłka.
I miejsce - Jan Dzwonkowski 4a
II miejsce - Kajetan Banyś 4a i Mateusz Jurczak 4b
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowe nagrody rzeczowe.

KONKURS 2.
12 października przeprowadzony został też Szkolny Konkurs Ortograficzny pt. „Jesień w sadzie”, przygotowany przez panią Agnieszkę Pękacką. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich.
I miejsce - Dawid Durka 3b
II miejsce - Rafał Korczak 3b i Marysia Oktabowicz 3a

KONKURS 3.
Konkurs na Najpiękniejszy Kosz Jabłek miał miejsce 18 października 2022 r. W ramach tego konkursu uczniowie klas 1-8 mieli przygotować kosz z jabłkami udekorowany według własnego pomysłu.
Konkurs został przygotowany we współpracy z Radą Rodziców, która ufundowała słodkie upominki dla zwycięzców.
Szkolna komisja konkursowa miała nie lada trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ uczniowie przygotowali tak piękne kosze, że trudno było podjąć ostateczną decyzję. Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców:

Kategoria klas 1-3
I miejsce - 1a
II miejsce - 3c
III miejsce - 2a

Kategoria klas 4-8
I miejsce - 4a
II miejsce - 4c
III miejsce - 5a

KONKURS 4.
Ostatnim konkursem w ramach Szkolnego Dnia Jabłka był Quiz Wiedzy o Jabłku dla klas 7 i 8, który został przeprowadzony 18 października 2022 r.
W konkursie pojawiły się pytania dotyczące budowy jabłka oraz zagadnienia związane z mitologią, bajkami i przysłowiami.

Zwycięzcy:
I miejsce - Kinga Lisowska 7a
II miejsce - Wiktoria Łuczak 7a, Luiza Długokęcka 8c, Julia Skrzypkowska 8c, Szymon Mrozowski 8a
III miejsce - Borys Wasilewski 8a, Igor Kościanek 8b, Emilia Kowalczyk 7a

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

dzien_jablka1 dzien_jablka2 dzien_jablka3

dzien_jablka4 dzien_jablka5 dzien_jablka11 dzien_jablka14 dzien_jablka16

dzien_jablka6 dzien_jablka7 dzien_jablka8

dzien_jablka9 dzien_jablka10 dzien_jablka12