3B I 3C W MNISZEWIE I STUDZIANKACH PANCERNYCH

Agnieszka Pękacka, Eliza Chojecka

W piątek 7 października uczniowie klas 3b i 3c pojechali na wycieczkę do Skansenu Bojowego I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie oraz do Muzeum Oręża Polskiego w Studziankach Pancernych.

Był to dzień pełen wielkich wrażeń. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w lekcji historii oraz oglądały wystawę zbiorów z czasów II wojny światowej. Podczas zwiedzania obiektów uczniowie podziwiali zabytkowe ekspozycje militarne, a także mieli okazję ukryć się w okopach oraz na chwilę cofnąć się w czasie, słysząc w oddali odgłosy wybuchów.

Niewątpliwą atrakcją była też kołysząca się wieża obserwacyjna o wysokości 30 metrów, która wzbudziła wśród uczniów ogromne emocje.

Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z pysznymi kiełbaskami. To był bardzo udany wyjazd!

3b_3c_w_mniszewie_studziankach1 3b_3c_w_mniszewie_studziankach2

3b_3c_w_mniszewie_studziankach3 3b_3c_w_mniszewie_studziankach7

3b_3c_w_mniszewie_studziankach5 3b_3c_w_mniszewie_studziankach10

3b_3c_w_mniszewie_studziankach4 3b_3c_w_mniszewie_studziankach14 3b_3c_w_mniszewie_studziankach11