KLASY 2B I 2C Z WIZYTĄ W TEATRZE ROMA

Joanna Chodecka, Eliza Chojecka

26 stycznia 2023 r. klasy IIb i IIc pod opieką swoich wychowawczyń – p. Ewy Wiewióry i p. Joanny Chodeckiej oraz p. Katarzyny Janusik były na wycieczce w Warszawie. Głównym celem było obejrzenie przedstawienia "Księga dżungli" w Teatrze Muzycznym Roma. Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z teatrem. Sztuka była świetna. Oprócz doskonale dobranej muzyki, piosenek oraz tańca, inscenizacja przepełniona była mnóstwem efektów dźwiękowych oraz wizualnych za pomocą światła i cienia. W treści zawierała również wiele zasad, którymi powinni kierować się wszyscy w życiu codziennym.

Drugą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Warszawy na Starym Rynku. Uczniowie obejrzeli te sale, które związane były z legendami warszawskimi, ponieważ legendy warszawskie były celem wizyty w muzeum. Pobyt w muzeum zakończony został warsztatami plastycznymi, na których dzieci techniką kolażu tworzyły własnego potwora warszawskiego lub projektowały pomnik poznanego bohatera legendy.

Po takiej ilości wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wrócili do Warki.

2b_2c_w_teatrze_roma1 2b_2c_w_teatrze_roma2 2b_2c_w_teatrze_roma3

2b_2c_w_teatrze_roma4 2b_2c_w_teatrze_roma5 2b_2c_w_teatrze_roma6