PIĘKNA WIELKOPOLSKA - WYCIECZKA KLASY 5A I 4A

Beata Krawczyk, Basia Regulska (5A)

 W dniach 20-22.04.2022 klasy Va i IVa wraz z paniami B. Krawczyk, B. Szymańską i A. Skrzypczak wybrały się na wycieczkę szkolną.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, gdzie podczas zwiedzania z przewodnikiem dowiedzieliśmy się wiele o życiu dawnych ludzi. Mieliśmy okazję zobaczyć szałasy zbudowane z trzciny oraz chaty pochodzące z kilku rekonstrukcji wiosek od epoki kamienia aż po wczesne średniowiecze. Po zwiedzaniu udaliśmy się na wyprawę kolejką wąskotorową, którą dojechaliśmy prosto do miejsca zakwaterowania, którym był Hotel Martina w Żninie.

Drugiego dnia wycieczki wybraliśmy się do Poznania. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Rogalowe Muzeum. Nauczyliśmy się tam gwary i mieliśmy okazję pomóc w robieniu rogali świętomarcińskich, które później bardzo chętnie degustowaliśmy. Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika. Następnie wraz z przewodnikiem rozwiązywaliśmy zagadki Poznania i uczyliśmy się o jego historii. Wcielając się w role aktorów, odgrywaliśmy ważne wydarzenia oraz mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwe narzędzia kata. Zwiedzaliśmy także katedrę i jej podziemia. Po pełnym atrakcji dniu odbyła się dyskoteka, podczas której tańczyliśmy m.in. Belgijkę.

Ostatniego dnia wycieczki byliśmy w Gnieźnie, pierwszej stolicy Polski, gdzie przewodnicy oprowadzili nas po Wzgórzu Lecha. Zobaczyliśmy tam również Katedrę Gnieźnieńską oraz jej podziemia. Dowiedzieliśmy się o tym, jak była przebudowywana i zobaczyliśmy stare Drzwi Gnieźnieńskie, na których była wykonana obrazkowo historia życia św. Wojciecha. Zaraz po zwiedzaniu ruszyliśmy w stronę Lichenia, aby zobaczyć piękną Bazylikę Matki Bożej Licheńskiej oraz otaczające ją ogrody. Poszliśmy też do źródełka z Cudowną Wodą, a następnie ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i choć szybko dobiegła końca, to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

wycieczka_do_poznania_1 wycieczka_do_poznania_3 wycieczka_do_poznania_4

wycieczka_do_poznania_5 wycieczka_do_poznania_8 wycieczka_do_poznania_9

wycieczka_do_poznania_2 wycieczka_do_poznania_6 wycieczka_do_poznania_7 wycieczka_do_poznania_12

wycieczka_do_poznania_10 wycieczka_do_poznania_11 wycieczka_do_poznania_13

wycieczka_do_poznania_14 wycieczka_do_poznania_15 wycieczka_do_poznania_16

wycieczka_do_poznania_17 wycieczka_do_poznania_18 wycieczka_do_poznania_19

wycieczka_do_poznania_20 wycieczka_do_poznania_21 wycieczka_do_poznania_22

wycieczka_do_poznania_23 wycieczka_do_poznania_24 wycieczka_do_poznania_26

wycieczka_do_poznania_27 wycieczka_do_poznania_28 wycieczka_do_poznania_31

wycieczka_do_poznania_32 wycieczka_do_poznania_33 wycieczka_do_poznania_34

wycieczka_do_poznania_25 wycieczka_do_poznania_29 wycieczka_do_poznania_30 wycieczka_do_poznania_39

wycieczka_do_poznania_35 wycieczka_do_poznania_36 wycieczka_do_poznania_37

wycieczka_do_poznania_38 wycieczka_do_poznania_40 wycieczka_do_poznania_41

wycieczka_do_poznania_42

Wybrane wydarzenia

• HTML: Z. Tomczyk • Wybór materiałów: E. Chojecka