WIZYTA W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W WARCE

Bernadetta Kozłowska, Eliza Chojecka

Pod koniec marca 2022r. dzieci z grup 0c i 0d odwiedziły Miejsko-Gminą Bibliotekę Publiczną w Warce. Przedszkolaki poznały zawód bibliotekarza, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni – poradziły sobie znakomicie. Pani bibliotekarka pokazała, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie maluchy z zaciekawieniem wysłuchały bajki pt. "Jaś i Małgosia". Wielką niespodzianką dla dzieci były przygotowane przez panią bibliotekarkę pierniczki, które zjadły z apetytem. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

wizyta_w_bibliotece_1 wizyta_w_bibliotece_2 wizyta_w_bibliotece_3

wizyta_w_bibliotece_4 wizyta_w_bibliotece_5 wizyta_w_bibliotece_9