PIOTR WYSOCKI – NASZ PATRON. MÓJ BOHATER.

Eliza Chojecka, Dorota Migdalska

Kim był Piotr Wysocki? Dzięki innowacji, w której wzięli udział uczniowie SP1, odpowiedź na to pytanie nie stanowi żadnego problemu. W listopadzie klasy miały za zadanie zrealizować przydzielone im wyzwania. Jednym z nich było przygotowanie plakatów przedstawiających ciekawostki o Piotrze Wysockim i Nocy Listopadowej oraz odśpiewanie hymnu szkoły. Plakaty, które uczniowie zaprezentowali przy okazji Dnia Patrona Szkoły, zostały już ocenione:

I miejsce – klasa 3d
II miejsce - ex aequo klasy 6a i 4d

Kolejnym wyzwaniem było przygotowanie, przez chętnych uczniów, kartek z pamiętnika wraz z ilustracjami, z różnych etapów życia Piotra Wysockiego..Prace uczniów nie przedstawiały jedynie biograficznych faktów, ale przede wszystkim poruszyły wyobraźnię uczniów, dzięki czemu ukazali sylwetkę patrona w kreatywny sposób.

Wybrane teksty zostały połączone i stworzyły Pamiętnika Piotra Wysockiego według uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.

Nagrody za kreatywność literacką zostały przyznane:
Stanisław Pułapa kl. 2a
Dawid Durka kl. 2b
Hania Kozłowska kl. 2b
Franciszek Stępień kl. 2d
Zofia Kulczyk kl. 4a
Celina Pakulska kl. 4a
Mateusz Opszalski kl. 4d
Dawid Jędrzejczyk kl. 6a
Franciszek Kłoczko kl. 6a
Emilia Kowalczyk kl. 6a
Krzysztof Król kl. 6a

Oczywiście nie zapominamy o uczniach, którzy odczytali stworzony pamiętnik:

Mały Piotruś Wysocki - Paweł Lachowicz kl. 4d
Dorosły Piotr Wysocki – Eryk Zaręba kl. 6a, Franciszek Pawelec kl. 6a

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i piękne prace.

Wysocki_nasz_patron_1 Wysocki_nasz_patron_2 Wysocki_nasz_patron_3

Wysocki_nasz_patron