WYCIECZKA KLASY 4B i 4C

Marzena Szynkiewicz

1 grudnia klasy 4b i 4c były na wycieczce w Warszawie. Na początku odwiedziliśmy salę zabaw. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji.

Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną uczniów, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy.

Dwie godzina szalonej zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach minęły bardzo szybko, a nawet: za szybko. Dlatego już myślimy o kolejnym wyjeździe!

Następnie wybraliśmy się do Stacji Muzeum. Muzeum prezentuje unikalne mundury, modele kolejowe, starodawne telefony, skasowane bilety sprzed ponad wieku i wiele innych skarbów. Ale największe wrażenie robią oczywiście pociągi i lokomotywy – niektóre z nich to unikaty na skalę światową.

Stacja Muzeum mieści się w zabytkowym budynku byłego Dworca PKP Warszawa Główna Osobowa – do 1967 roku najważniejszego dworca stolicy. Kompleks niemal bez uszczerbku przetrwał II wojnę światową i do dziś zachwyca oryginalnym układem torowym, stanowiąc jedyną istniejącą pamiątkę na terenie stolicy po Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, łączącej niegdyś imperium rosyjskie z Europą.

wycieczka_4b_4c_10 wycieczka_4b_4c_2 wycieczka_4b_4c_3

wycieczka_4b_4c_4 wycieczka_4b_4c_5 wycieczka_4b_4c_6