4 października 2021 r. uczniowie klas 3a i 3d wraz z opiekunami oraz rodzicami wybrali się na ,,militarną” wycieczkę. Pierwszym jej punktem było Muzeum Oręża Polskiego w Studziankach Pancernych. Można tam obejrzeć mnóstwo eksponatów związanych z wojną, często "wygrzebanych z ziemi" i wciąż znajdowanych w okolicznych lasach. Gromadzący je oraz opiekujący się nimi człowiek – pasjonat, pozwala je dotykać a nawet przymierzać – uczniowie z uciechą robili sobie zdjęcia w żołnierskich nakryciach głowy. Po wizycie w Muzeum można było pobawić się z kózkami oraz pieskami, co sprawiło dzieciom dużą frajdę.

Następnym celem wycieczki był Skansen Wojskowy w Mniszewie. Tam uczniowie najpierw wysłuchali przewodnika, który przekazał krótką lekcję historii o II wojnie światowej a zwłaszcza tych wydarzeniach, które miały miejsce na przyczółku warecko-magnuszewskim. Potem wszyscy przeszli krótką trasę po terenie skansenu – atrakcją było wejście na wieżę widokową, przemieszczanie się w transzejach oraz wywoływane przez przewodnika wybuchy pocisków. Przyjemnym i wyczekiwanym zakończeniem pobytu było upieczenie kiełbasek w ognisku oraz zabawy ruchowe na przyrządach wśród drzew.

Wycieczka z pewnością wzbogaciła wiedzę uczniów o historii naszego narodu i najbliższej okolicy. A ponieważ odbywała się przy pięknej pogodzie, była również okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej, jesiennej przyrody.

wycieczka_3a_3d_1 wycieczka_3a_3d_3

wycieczka_3a_3d_4 wycieczka_3a_3d_6