Z biegiem lat ludzie wytwarzają coraz więcej odpadów. Wrzesień jest miesiącem, w którym co roku kładziemy szczególny nacisk na promowanie ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży.

Choć szerzenie świadomości ekologicznej społeczeństwa sprawia, ze powoli staramy się unikać zbędnej konsumpcji oraz używania plastikowych artykułów jednorazowego użytku, ilość śmieci zalegających na ulicach, placach zabaw, a nawet parkach i lasach jest wciąż zatrważająca.

Nasza szkoła mówi tej sytuacji stanowcze „NIE!”. Podczas tegorocznej 28 edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2021” pełni energii uczniowie, wyposażeni w worki i rękawiczki, z ogromnym zaangażowaniem przyczynili się do uprzątnięcia swojej małej ojczyzny.

Mamy nadzieję, że hasło „Myślę, więc nie śmiecę” na długo pozostanie w pamięci nie tylko naszych uczniów, ale i wszystkich mieszkańców Warki... Polski… Świata…

sprzatanie_swiata1 sprzatanie_swiata2

sprzatanie_swiata3 sprzatanie_swiata4