ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH W SP 1 W WARCE

Beata Wolska, Urszula Sasin-Kutyna

Dnia 18 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor  Bożena Sobieraj dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" – mówiła dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych.

Uroczystość uświetniły występy uczniów przygotowane pod opieką wychowawców: Bożeny Sobieraj, Joanny Chodeckiej, Beaty Wolskiej i Izabeli Łuczak.

Pierwszoklasiści, pełni dziecięcego wdzięku pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Klasa 1a swój występ dodatkowo wzbogaciła polonezem oraz tańcem w którym dodatkowym efektem były biało-czerwone szarfy.

Na uroczystości byli obecni ksiądz Proboszcz Paweł Witkowski z parafii Św. Mikołaja i Przewodnicząca Rady Rodziców Karolina Woźniak-Zygmunt. Dziękowali oni uczniom pierwszej klasy za tak podniosły występ, życząc im powodzenia na drodze obowiązków szkolnych oraz błogosławieństwa Bożego na wszystkie lata nauki.

Pierwszaki włączone do społeczności szkolnej otrzymały pamiątkowe plakietki, dyplomy, oraz drobne upominki.

Był to dzień pełen emocji, który na pewno zapisze się w pamięci każdego z nich, a także ich rodziców, dyrekcji i nauczycieli.

Ślubowanie1 Ślubowanie2 Ślubowanie3

Ślubowanie4 Ślubowanie5 Ślubowanie6