9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W klasie 3d została przeprowadzona pogadanka na temat zagrożeń w sieci. Uczniowie przypomnieli sobie pojęcie netykiety, a następnie w grupach wykonali plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Ważnym elementem lekcji był także krótki film, w którym Ewa Krupa, Prezes zarządu Fundacji Orange, opowiedziała o tym, czym jest cyfrowy ślad.

Na koniec uczniowie porównali wysłanie pocztówki bez koperty do zamieszczania informacji w sieci oraz wspólnie opracowali zasady bezpiecznego publikowania różnych treści w Internecie.

dzien_bezpiecznego_internetu3 dzien_bezpiecznego_internetu6

dzien_bezpiecznego_internetu1 dzien_bezpiecznego_internetu2 dzien_bezpiecznego_internetu4

dzien_bezpiecznego_internetu8 dzien_bezpiecznego_internetu9

dzien_bezpiecznego_internetu5 dzien_bezpiecznego_internetu7 dzien_bezpiecznego_internetu12