PODSUMOWANIE AKCJI "PACZKA NA KRESY"

Urszula Sasin Kutyna

28 lutego 2020 roku w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy odbyła się konferencja podsumowująca akcję "Paczka na Kresy". W naszej szkole działania związane z tą akcją miały miejsce w grudniu 2019 roku i cieszyły się aktywnym udziałem uczniów. Koordynatorkami wszelkich działań były panie Dorota Macioszek - opiekunka Wolontariatu Szkolnego, i Edyta Kleczaj - opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Udało się nam zebrać i przekazać ponad sto kilogramów żywności, która stanowiła bożonarodzeniowe prezenty dla Polaków mieszkających na Białorusi i Litwie. Daliśmy w ten sposób wyraz pamięci o naszych rodakach zmuszonych do życia poza granicami swojego kraju. Organizatorami akcji byli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja "Kresy w Potrzebie - Polacy Polakom", Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie, Polska Fundacja Narodowa oraz Poczta Polska. Na zdjęciach relacja z konferencji, w której uczestniczyli przedstawiciele szkół i instytucji biorących udział w akcji "Paczka na Kresy" a wśród nich koordynatorki akcji w naszej szkole - p. D. Macioszek i E. Kleczaj. Podziękowania wręczali Mazowiecki Wicekurator Oświaty - p. Dorota Skrzypek oraz konsul generalny RP w Grodnie - p. Jarosław Książek.

foto foto