Z WIZYTĄ W MUZEUM PUŁASKIEGO W WARCE

Beata Żurek

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to powiedzenie stare, ale jakże aktualne, które z całą pewnością można odnieść do walorów turystycznych gminy Warka. Często szukamy pomysłów na wycieczkę szkolną nie zauważając bogactwa atrakcji w najbliższej okolicy. W dniu 7 listopada uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy p. Beaty Żurek i pedagoga szkolnego p. Aleksandry Gajewskiej- Kuny wybrali się do Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili bogate wnętrza XVIII- wiecznego pałacu Józefa Pułaskiego, a także bliżej poznali postać i dokonania jego syna – Kazimierza. Dużym zaskoczeniem dla uczniów były ekspozycje poświęcone Warce, w których wykorzystano elementy multimedialne. Dzięki nowym technologiom dzieci zobaczyły, jak przed wiekami wyglądało ich rodzinne miasto, kościoły, ulice i zakłady pracy.

Po obejrzeniu wystaw muzealnych i wysłuchaniu wielu ciekawostek o Warce, uczniowie wzięli udział w warsztatach, które odbyły się w nowoczesnym Centrum Edukacyjnym. Tam pod okiem edukatora poznały historię pomników Kazimierza Pułaskiego w Polsce i USA. Dowiedziały się co to jest kawaleria oraz jakie są elementy umundurowania kawalerzysty. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie zaprojektowały mundur dla Kazimierza Pułaskiego. Uczniowie wzbogaceni wiedzą o swoim mieście i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do szkoły.

foto foto