SPOTKANIE Z KONSULEM POLSKI W USA

Urszula Sasin Kutyna

Dnia 22 listopada 2019 r. uczniowie klas siódmych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z p. Mariuszem M. Brymorą, którego organizatorem było Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce. Pan Brymora jest autorem kilku książek z dziedziny dyplomacji i historii Polonii w Ameryce. Słuchacze w ciekawy sposób zostali zapoznani z tajnikami dyplomacji dawnej i współczesnej. Konsul poruszał tematy zarówno znane, jak np. wkład Ignacego Jana Paderewskiego w odzyskanie przez Polskę niepodległości, ale też takie, które mogły być zaskoczeniem dla słuchaczy. Dowiedzieliśmy się m.in., że wiele znanych w Ameryce osobistości ze świata sportu czy kultury to osoby polskiego pochodzenia.

Spotkanie z p. Mariuszem Brymorą było dla uczniów nie tylko lekcją historii (stosunki polsko-amerykańskie) ale też wprowadzeniem w specyfikę trudnego i ważnego zawodu - dyplomaty.

Na zakończenie spotkania uczniowie wraz z opiekunami zostali uwiecznieni z panem konsulem na pamiątkowym zdjęciu.

foto foto foto

foto foto