XIX DZIEŃ PAPIESKI

Agnieszka Skrzypczak
Katarzyna Rosiak – Okraj

Tegorocznemu XIX Dniu Papieskiemu towarzyszyło hasło “Wstańcie, chodźmy!”, będące tytułem książki napisanej przez Jana Pawła II w 2002 r. Papież przywołuje w niej słowa Chrystusa do apostołów w dramatycznych okolicznościach, już po Ostatniej Wieczerzy i modlitwie w Getsemani, tuż przed pojmaniem, procesem i męką. W kolejnych rozdziałach Papież podejmuje rozważania nad swoim powołaniem i odwołuje się do miejsc, osób i zadań związanych z posługą biskupią.W ten sposób Ojciec Święty chciał zachęcić wówczas wszystkich do tego, aby obudzeni i zmobilizowani weszli w nowe, trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Te słowa Dnia Papieskiego to nie tylko wspomnienie tamtego czasu końca papieskiego pontyfikatu – trzy lata później papież umarł – ale bierzemy do siebie te słowa, aby wstać i zabrać się do przybliżania papieża, jego osoby, jego dzieł.

16 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca św. Jana Pawła II. Uczniowie klasy 8c i 4a oraz chór szkolny w sposób godny uczcili naszego Papieża przybliżając swoim kolegom i koleżankom nauczanie Ojca Świętego. Za dekorację dziękujemy p. Marcie Srokosz, oprawę muzyczną p. Magdalenie Brzozowskiej a za przygotowanie przedstawienia p. Katarzynie Rosiak – Okraj.