WIERZYMY, ŻE DOBRO WRACA!

Katarzyna Rosiak - Okraj

Życie jest jak echo. Oddaje Ci wszystko, co powiedziałeś lub zrobiłeś. Nasze życie jest odbiciem naszego działania. Jeżeli pragniesz więcej miłości na świecie, stwórz więcej miłości w swoim sercu. Wzajemność wkrada się we wszystkie aspekty życia. Życie zwraca Ci wszystko, co w nie włożyłeś. Twoje życie to nie zbieg okoliczności. To odbicie ciebie samego.

Świat dziś nie pamięta o tych, którzy nie są już nikomu potrzebni. Mowa oczywiście o dzieciach i ludziach starszych, którzy w cichości i skrytości odchodzą z tego świata. Na styku 3 województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego jest wielka luka na mapie hospicjów. Chcemy to zmienić, aby ci chorzy ludzie mieli taki dom obok siebie.

Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im Piotra Wysockiego w Warce pod kierunkiem katechetek Anny Łobody i Katarzyny Rosiak – Okraj zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy, która miała miejsce w listopadzie i grudniu w SP nr 1, parafii św. Mikołaja oraz parafii Matki Bożej Szkaplerznej. Dzięki ludziom o dobrym sercu udało się zebrać 7957zł. 74gr. Pieniądze zostały przesłane na konto fundacji „Z SERCA DLA SERCA”, która zajmuje się budową Domu Hospicyjnego, który ma powstać w Zaleszanach.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy wspierali akcję: Dyrekcji SP nr 1 w Warce, Proboszczom obu wareckich parafii, wolontariuszom oraz wszystkim Darczyńcom.

Katarzyna Rosiak - Okraj