WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Joanna Wembergier

W dniu 3 marca 2019r. uczniowie klasy 2b odwiedzili siedzibę Warsztatów Terapii Zajęciowej, która mieści się w Warce przy ulicy Grójeckiej. Głównym celem wizyty było poznanie zawodu instruktora terapii zajęciowej. Po placówce oprowadziła dzieci pani kierownik – Krystyna Turek. Uczniowie dowiedzieli się, że pod opieką terapeutów, kierownika, psychologa, pielęgniarki, pracownika socjalnego i rehabilitanta uczestnicy warsztatów realizują Indywidualny Program Rehabilitacji. Do dyspozycji mają pięć pracowni: gospodarstwa domowego, komputerową, rehabilitacyjną, rękodzieła i plastyczną. Uczestnicy zdobywają i rozwijają umiejętności niezbędne do samodzielnego funkcjonowania oraz umiejętności potrzebne do podjęcia pracy. Uczą się prostych rzeczy oraz tych bardziej skomplikowanych jak np. obsługa komputera. Warsztaty są dla uczestników szansą na rozwój, samodoskonalenie, odkrywanie i realizację życiowych pasji, pogłębianie przyjaźni, tworzenie właściwych relacji społecznych. Ważnym elementem warsztatów jest integracja osób niepełnosprawnych z lokalnym społeczeństwem. Drugoklasiści szybko nawiązali kontakt z uczestnikami warsztatów. Wizytę dzieci zakończyła współpraca w grupach, która przebiegała w miłej, radosnej atmosferze. Było to niezwykłe doświadczenie szczególnie dla dzieci, które chętnie i z zaangażowaniem przystąpiły do pracy.

Serdecznie dziękujemy pani Krystynie Turek i pani Marioli Pszczelnik za ciepłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

foto foto