O ZEGARACH SŁÓW KILKA...

Izabela Łuczak

Zajęcia na naszej świetlicy to nie tylko zabawa. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznali ostatnio historię zegarów. Na krótkiej prezentacji dzieci mogły zobaczyć, jak ludzie kiedyś odmierzali czas, jakich urządzeń używali. Poznały m.in. zegar słoneczny, klepsydrę, zegar kieszonkowy, wahadłowy i elektroniczny. Uczniowie wiedzą również, że obecnie zegarek służy nie tylko do odmierzania czasu. Zawarte są w nim inne przydatne funkcje, np. kalendarz. Druga część zajęć to nauka odczytywania godzin. Uczniowie dowiedzieli się, która wskazówka na zegarze wskazuje godzinę, a która minutę. Na przygotowanym modelu zegara każdy mógł spróbować prawidłowo ustawić daną godzinę.

Ostatnim etapem zajęć było przygotowanie własnych zegarów. Wszystkie wyszły bardzo ładnie. Każde dziecko starało się, żeby jego zegar był najładniejszy.

Kolejne spotkanie na świetlicy to już zabawa w utrwalanie godzin podczas gier na tablicy interaktywnej. A jak wiadomo, nauka przez zabawę to najprzyjemniejszy sposób zdobywania wiedzy.