MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI

Beata Krawczyk
Julia Krawczyk, kl. 7c

Zgodnie ze szkolną tradycją marzec jest uznawany miesiącem matematyki. W tym czasie odbywają się w naszej szkole różne konkursy matematyczne. Dla klas trzecich jest to "Turniej Tabliczki Mnożenia", a dla uczniów klas 2- VIII SP oraz 3 gimnazjum "Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR". "Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie to tabliczka mnożenia".

Dnia 20 marca 2019 r. o godz. 12:00 w naszej szkole odbył się "Turniej Tabliczki Mnożenia" dla klasy trzeciej "a". Konkurs został przeprowadzony pod nadzorem pani Beaty Krawczyk oraz uczennic klas siódmych: Julii Krawczyk i Marty Dębeckiej. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pięćdziesięcioma przykładami w ciągu piętnastu minut. Tempo pracy niektórych uczniów było naprawdę zaskakujące. Już po upływie niecałych dziesięciu minut arkusze oddała znaczna część osób.
Mistrzami Tabliczki mnożenia zostali:

1. Emilia Kowalczyk
  2. Wiktoria Łuczak
  3. Laura Korczak
  4. Franciszek Kłoczko

Natomiast 21 marca 2019 r. od godz. 9:00 trwał "Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR". Uczniowie w ciągu 75 minut musieli uporać się z trzydziestoma bardzo trudnymi, wymagającymi wielu przemyśleń i obliczeń zadaniami. Jak co roku, uczestnicy konkursu zostali obdarowani małymi upominkami. Mimo trudu włożonego w rozwiązywanie konkursowych zadań, wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyniki, które poznamy już w maju.

foto foto