KOŁOBRZEG 2019

Beata Krawczyk
Zuzanna Pawelczyk, kl.7b

6 maja 2019 roku o godzinie 9.00 spod szkolnych murów wyjechał autokar pełen uczniów bardzo zadowolonych 5-dniowym wyjazdem. Klasy: 7b, 8a, 7c i 7a pod opieką pani Beaty Krawczyk, Agnieszki Skrzypczak, Magdaleny Wąsik oraz Beaty Szymańskiej wybrały się na wycieczkę nad morze.

Pierwszy dzień upłynął na długiej podróży. Po zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się na obiadokolacje. Skoro pojechaliśmy nad morze nie mogło zabraknąć spaceru po plaży. Podziwialiśmy piękny zachód słońca, "przywitaliśmy" się z morzem, no i oczywiście robiliśmy zdjęcia, aby te przepiękne widoki mogły pozostać z nami na dłużej.

Drugi dzień przeznaczony był na zwiedzanie Koszalina. Po zjedzeniu śniadania pojechaliśmy na spotkanie z przewodniczką. Mieliśmy okazje zobaczyć Muzeum Obrony Przeciwlotniczej, w którym oglądaliśmy dawne bronie, środki ochrony, działa itd. Następnie spacerem udaliśmy się do katedry NMP. Weszliśmy do środka, a przewodniczka opowiedziała nam historię tego miejsca. Obejrzeliśmy także filharmonie, amfiteatr i zabytkową zagrodę rybacką. Na koniec wjechaliśmy na Górę Chełmską, na której zwiedzaliśmy sanktuarium. To był koniec atrakcji tego dnia więc wyruszyliśmy w drogę powrotną do miejsca naszego zakwaterowania - Grzybowa. Po obiadokolacji poszliśmy nad morze. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka. Po wyczerpujących tańcach przyszedł czas na sen, bowiem musieliśmy zregenerować siły na kolejny dzień.

Trzeciego dnia wyruszyliśmy do Niechorza. Zwiedzaliśmy Park Miniatur Latarni Morskich. Następnie mieliśmy okazję na jedną z nich wejść, bo latarnia- nie miniaturka, znajdowała się bardzo blisko. Widoki były cudowne. Najchętniej podziwialibyśmy piękny krajobraz cały dzień, ale zaplanowane mieliśmy jeszcze zwiedzanie Trzęsacza. Najpierw udaliśmy się do Muzeum Multimedialnego, w którym wysłuchaliśmy legendy o kościele w Trzęsaczu. Następnie udaliśmy się na obiad. Było pysznie! Będąc w tym miejscu oczywiście musieliśmy iść na klif, aby osobiście zobaczyć ruiny kościoła. Na koniec mieliśmy czas na zakupienie pamiątek czy zjedzenie lodów. Po powrocie do ośrodka posililiśmy się i wedle naszej tradycji poszliśmy na spacer nad morze. To nie był koniec niespodzianek, Wieczorem wszyscy zebraliśmy się na sali i oglądaliśmy film pt. "O psie, który wrócił do domu".

Czwartego dnia zwiedzaliśmy Kołobrzeg. Przewodniczka oprowadzała nas po mieście. Zobaczyliśmy ratusz, granitowy pomnik kuli ziemskiej, Muzeum Oręża polskiego, Bazylikę NMP oraz Muzeum Minerałów i Meteorytów. Weszliśmy na latarnie morską, obejrzeliśmy port oraz pomnik Zaślubin z Morzem. Przeszliśmy nadmorską promenada. Mieliśmy czas na zrobienie zakupów oraz na zjedzenie czegoś słodkiego. Nadszedł czas na powrót do Grzybowa. Był to ostatni dzień naszego pobytu, a więc poszliśmy pożegnać się z morzem. Po obiadokolacji uczestnicy wycieczki zaczęli przygotowywać się na jeszcze jedną atrakcje. Chodziło oczywiści o dyskotekę. Wszyscy świetnie się bawili i najchętniej tańczyli do białego rana, ale musieliśmy udać się do swoich pokoi i przygotować do powrotu do domu.

W piątek rano zjedliśmy śniadanie, zapakowaliśmy walizki i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Warki. W międzyczasie zatrzymaliśmy się na obiad i z napełnionymi brzuchami ruszyliśmy w dalszą drogę. O 19.00 autokar stanął na parkingu pod szkołą, a my ruszyliśmy do naszych domów. Każdy z nas na pewno na długo zapamięta tę wycieczkę.