FESTIWAL KULTURY BRYTYJSKIEJ

Natalia Maciak (3a), Cezary Petryka (3A)
Anna Ambroży, Aneta Socha

Co roku tradycyjnie w naszej szkole odbywa się Festiwal Kultury Brytyjskiej, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Tegorocznym tematem festiwalu był "Dzień z życia Celebryty", którego inicjatorami i zarazem pomysłodawcami są zawsze uczniowie, których do występu przygotowuje p. Aneta Socha.

Nowością jest to, że widzami byli również najmłodsi uczniowie naszej szkoły- dzieci klas O, I, II i III. Przedstawienie spotkało się z aprobatą widzów, również tych najmłodszych. Były to krótkie scenki z życia Seleny Gomez, Eda Sheerano. Warto zwrócić uwagę, że klasy piąte po raz pierwszy wzięły udział w tym przedsięwzięciu i wystąpiły na scenie wraz z aktorami , którymi byli uczniowie klas starszych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w tym przedstawieniu wzięła bardzo liczna grupa uczniów. Młodzi aktorzy wykazali się dobrą grą aktorską, starannością i pomysłowością w doborze kostiumów oraz dobrą wymową języka angielskiego. Nie sposób nie wspomnieć o ślubie dawnej pary brytyjskiej: Harego i Megan, w którą doskonale wcielili się aktorzy. Uczeń z klasy III d gimnazjum wyglądał faktycznie jak Winston Churchill, a Donald Trump był olśniewająco przystojny. Scenki z życia celebryty miały na celu pokazanie różnorodnych sytuacji życiowych , czasem w humorystyczny sposób. Przerywnikami były piosenki oraz pięknie wykonany układ taneczny przez dziewczęta z klas ósmych, których przygotowała p. Małgorzata Banyś.

Festiwal miał również na celu promowanie języka angielskiego i pokazanie, że znajomość będzie wykorzystywana w przyszłości w różnych sytuacjach. Wszystkim wykonawcom gratulujemy i czekamy na następne przedstawienie.