"OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TORNISTRA"

Urszula Sasin Kutyna

2 pażdziernika 2018 roku dyrekcja szkoły, nauczyciele i samorząd szkolny w ramach akcji „Ogólnopolski Dzień Tornistra” ważyli tornistry uczniów naszej szkoły.
Akcja to apel skierowany do:
– nauczycieli
by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników i zeszytów, a także przekazywali wiedzę nt. profilaktyki wad postawy dzieciom i ich opiekunom;
– rodziców i opiekunów
by codziennie kontrolowali zawartość tornistrów swoich pociech, a także wiedzieli, czym kierować się podczas zakupu plecaków i innych przyborów szkolnych;
– dzieci
by wiedziały, jak prawidłowo spakować i nosić tornister i dlaczego wkładanie do niego góry zabawek może być szkodliwe dla ich kręgosłupów;
Dzieci chętnie brały udział w ważeniu własnych plecaków i ustalanie maksymalnych ich wag w stosunku do wagi ciała każdego ucznia.

Każdy uczeń klas starszych ma szafkę.
Nasza szkoła od wielu lat może pochwalić się prowadzonymi działaniami wychowawców mającymi na celu walkę z tym problemem. Dzieci korzystają z możliwości pozostawiania w szafkach szkolnych przyborów plastycznych itp.
Wielu wychowawców klas młodszych udostępnia również szafki w klasie, by dzieci pozostawiały w szkole niewykorzystywane w domu, np. wyprawki, zeszyty, książki do niektórych przedmiotów itp.

foto foto