PARADA POSTACI Z BAJEK I BOHATERÓW ...

Zbigniew Tomczyk
Alicja Masny

29.05.2018 r. w ramach innowacji pedagogicznej odbyła się „Parada postaci z bajek i bohaterów książkowych”. Paradę po mistrzowsku poprowadziła uczennica klasy IIIc gimnazjum Diana Wrzesińska. W postacie z bajek wcielili się uczniowie klas trzecich, zaś bohaterów książek zaprezentowali uczniowie klas czwartych. Przed oczami widzów ukazał się barwny i niekiedy tajemniczy świat bajek, baśni oraz książek. Zadaniem widzów było odgadywanie kim są poszczególne postacie, z jakich książek pochodzą oraz kto jest ich autorem.
      Przedstawienie zakończono zachętą, by wszyscy uczniowie starali się dokładnie poznać losy zaprezentowanych bohaterów literackich i w tym celu jak najczęściej korzystali ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz miejskiej.

Organizatorem przedstawienia była p. Alicja Masny