SUKCES NASZEJ GIMNAZJALISTKI

Agnieszka Tomczyk

W styczniu bieżącego roku szkolnego nasi uczniowie wzięli udział w VI Warszawskim Konkursie „Tak żyć, jak żyłem, warto było…” Józef Piłsudski. Organizatorem konkursu jest LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Honorowy patronat nad Konkursem sprawują: Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Kurator Oświaty, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Muzeum Niepodległości, Instytut Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku.
      W kategorii wiekowej: gimnazja, zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie monety upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. 16 marca 2018 roku z okazji Imienin Marszałka, odbył się Finał VI Warszawskiego Konkursu „Tak żyć, jak żyłem, warto było…”. Na finał zaproszenie dostała Marta Kowalczyk z klasy 3e gimnazjum oraz pani Agnieszka Tomczyk (opiekun przygotowujący uczniów do konkursu).
      Uczniowie liceum wykonali scenkę teatralną przenosząc zaproszonych na finał gości w czasie i jednocześnie do salonu Aleksandry Piłsudskiej – Pani Marszałkowej. Wszyscy obecni zostali ugoszczeni herbatką i ciastem ze śliwkami, które ponoć było uwielbiane przez Marszałka. W tak uroczej atmosferze ogłoszone zostały wyniki konkursu oraz wręczone nagrody laureatom i wyróżnionym.
      Marta zajęła II miejsce i otrzymała wspaniałe nagrody. BRAWO!

foto foto

Zdjęcia 1, 2, 3, 4, 5, 10 pochodzą ze strony LXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Sukces naszej uczennicy został również zauważony przez wareckie media. Przedstawiamy screen marcowego wydania miesięcznika informacyjnego Kurier warecki.

foto foto foto