DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Zbigniew Tomczyk

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w Sieci”. W ramach obchodów DBI na terenie naszej szkoły odbyły się:

• spotkania uczniów z Policją: tematem spotkania było Bezpieczeństwo w Sieci,
  • na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej,
  • uczniowie poszczególnych klas wykonali plakaty dotyczące zagrożeń z Internetu, które potem zawiesili na korytarzach szkolnych.

Kilka najważniejszych zasad dotyczących bezpieczeństwa w Internecie można zobaczyć tutaj