Piotr Pietrzak, Rozalia Skrzypczak (3F)
Edyta Kleczaj

Bal karnawałowy jest doskonałą okazją poznania przez dzieci i młodzież tradycji i zwyczajów związanych z zapustami. W naszej szkole wydarzenie to zbiegło się z ostatnim czwartkiem karnawału – „tłustym czwartkiem”, z tego powodu kalorie z wszystkich zjedzonych w tym dniu pączków w mgnieniu oka zostały spalone w czasie tanecznej zabawy.

Punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęła się zabawa młodszych. W szalonych tańcach, przy akompaniamencie najnowszych przebojów, prezentowali się pięknie przebrani uczniowie klas 0-3. Na bal zawitały damy, księżniczki, bohaterowie kreskówek, żołnierze, policjanci oraz różne zwierzęta. Dzieciom towarzyszyły wychowawczynie oraz starsze koleżanki – uczennice gimnazjum, które zagrzewały je do wspólnej zabawy, gier i korowodów. Przy dźwiękach skocznej muzyki wszyscy uczestnicy doskonale się bawili, humory dopisywały.

W popołudniowej zabawie uczestniczyli uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum. W czasie trwania tej części balu wybrano „Królową i Króla Parkietu” – zostali nimi Julia Tuszyńska z klasy IIf gimnazjum i Jakub Domińczak z klasy VIIa. Wielką popularnością cieszyły się konkursy, których tego wieczoru nie mogło zabraknąć. Ogromną atrakcją dla były wspólne tańce do prezentowanych na ekranie animacji tanecznych – „Just Dance”. Całą sala wspólnie odtańczyła m.in.: „Gangnam Style” i „Despasito”.

Tegoroczna zabawa karnawałowa na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.