11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Piotr Pietrzak
Marta Kowalczyk, Katarzyna Strzelczyk (3E)

13 listopada 2017 roku z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia, zatytułowana „Pociągiem do wolności”. Jej organizatorkami były panie: Ewa Mazur i Magdalena Wąsik. Na scenie mogliśmy zobaczyć uczniów klas: 3e, 3f oraz 6c. Całemu przedstawieniu urokowi dodawały piękne dekoracje stworzone przez uczennice klasy 3e.
      Młodzież ukazała nam rzeczywisty obraz drogi, jaką Polska musiała przejść, aby odzyskać niepodległość, perypetie polskiego społeczeństwa uciśnionego pod rządami zaborców. Nawet najmłodsza publiczność w skupieniu wsłuchiwała się w recytowane wiersze rodzimych autorów. Odpowiedni nastrój nadawały pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego pod przewodnictwem pani Magdaleny Brzozowskiej.
      Na zakończenie przedstawienia uczniowie symbolicznie zapalili znicze a pani dyrektor wygłosiła przemowę.